trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
mattmander
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
101
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
90%
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
8,366 votes
9
— Superb
88%
Cowboy Bebop
6,782 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Steins;Gate
4,173 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Attack on Titan
14,328 votes
9
— Superb
86%
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
3,685 votes
8
— Great
85%
Mob Psycho 100
2,874 votes
7
— Good
85%
Nichijou - My Ordinary Life
603 votes
8
— Great
84%
Samurai Champloo
2,760 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Gurren Lagann
2,118 votes
9
— Superb
83%
My Hero Academia
5,006 votes
7
— Good
83%
Fullmetal Alchemist
3,850 votes
7
— Good
82%
Usagi Drop
526 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Fate/Zero
1,475 votes
8
— Great
82%
Trigun
1,615 votes
10
— Totally Ninja!
81%
History's Strongest Disciple Kenichi
292 votes
7
— Good
81%
Food Wars! Shokugeki no Soma
1,490 votes
7
— Good
81%
Ouran High School Host Club
1,105 votes
7
— Good
80%
Magi: The Labyrinth of Magic
860 votes
7
— Good
80%
Baccano!
977 votes
9
— Superb
79%
Black Lagoon
1,373 votes
8
— Great
79%
InuYasha
1,171 votes
9
— Superb
79%
Kill la Kill
2,130 votes
8
— Great
79%
FLCL
1,302 votes
9
— Superb
79%
Spice and Wolf
638 votes
9
— Superb
79%
Princess Tutu
91 votes
8
— Great
79%
Ergo Proxy
1,162 votes
8
— Great
78%
GATE
796 votes
7
— Good
78%
Mobile Suit Gundam
229 votes
9
— Superb
78%
Monthly Girls' Nozaki-kun
635 votes
10
— Totally Ninja!
78%
No Game No Life
2,369 votes
8
— Great
78%
Space Dandy
507 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paranoia Agent
755 votes
8
— Great
78%
Soul Eater
1,482 votes
9
— Superb
78%
Log Horizon
1,065 votes
8
— Great
77%
Angel Beats!
1,920 votes
8
— Great
77%
Vision of Escaflowne
326 votes
6
— Fair
77%
The Seven Deadly Sins
2,936 votes
8
— Great
77%
Black Butler
958 votes
7
— Good
76%
Elfen Lied
2,924 votes
8
— Great
76%
School Rumble
212 votes
8
— Great
76%
Is it Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?
1,305 votes
7
— Good
76%
Drifters
517 votes
8
— Great
76%
Sword Art Online
4,696 votes
7
— Good
76%
Akame ga Kill!
2,254 votes
8
— Great
76%
Ah! My Goddess
161 votes
7
— Good
76%
Blue Exorcist
1,846 votes
8
— Great
75%
Eden of the East
503 votes
8
— Great
75%
91 Days
620 votes
8
— Great
75%
The Devil Is a Part-Timer!
1,337 votes
8
— Great
75%
Afro Samurai
1,091 votes
5
— Meh
75%
Sweetness & Lightning
201 votes
9
— Superb
74%
Ushio and Tora
219 votes
6
— Fair
74%
Chobits
550 votes
8
— Great
74%
Fruits Basket
447 votes
8
— Great
74%
Sekirei
285 votes
5
— Meh
73%
The Irregular at Magic High School
782 votes
8
— Great
73%
Dusk Maiden of Amnesia
235 votes
8
— Great
72%
Chrome Shelled Regios
123 votes
9
— Superb
72%
Baka and Test: Summon the Beasts
298 votes
6
— Fair
72%
Cross Ange: Rondo of Angel and Dragon
171 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup