trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Maxim Machalek
43
followers
Sweden
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
61
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,478 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,099 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,437 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,324 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,201 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,795 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,133 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,068 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,227 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,060 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,316 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,898 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,798 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,526 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,598 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,529 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,129 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,409 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,637 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,033 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,772 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,569 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,488 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,518 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,524 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,275 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,529 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,048 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,055 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lost in Translation
10,415 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In Bruges
10,070 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,870 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,796 votes
10
— Totally Ninja!
78%
American Gangster
8,833 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,580 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,430 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,394 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Downfall
6,123 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Castle in the Sky
6,021 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crash
6,008 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Man from Earth
5,646 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Lives of Others
5,099 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Hotel Rwanda
5,053 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Let the Right One In
4,581 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Life Aquatic with Steve Zissou
4,298 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Mary and Max
3,545 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Elite Squad
3,360 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Elephant Man
3,335 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Clerks II
3,159 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Good Bye, Lenin!
2,924 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Winter's Bone
3,082 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Constant Gardener
2,039 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Possession
2,081 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Dancer in the Dark
1,730 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Experiment
1,677 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The King of Kong: A Fistful of Quarters
1,263 votes
10
— Totally Ninja!
75%
A Very Long Engagement
1,040 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Adventures of Robin Hood
1,013 votes
10
— Totally Ninja!
77%
No Man's Land
544 votes
10
— Totally Ninja!
73%
In a Better World
508 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup