trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrea
VIP
11
8
followers
Italy
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
416
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
87%
The Godfather: Part II
17,999 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,992 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,030 votes
7
— Good
86%
Inception
71,842 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,577 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,634 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,444 votes
7
— Good
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,121 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,909 votes
7
— Good
84%
American History X
20,253 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,205 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,651 votes
7
— Good
84%
Senna
2,768 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
17,472 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,685 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,580 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,799 votes
7
— Good
82%
Once Upon a Time in the West
4,858 votes
7
— Good
82%
Elite Squad
3,377 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,188 votes
7
— Good
82%
Apocalypse Now
10,795 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,125 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,330 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
18,959 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,736 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,094 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,967 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,725 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,475 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,751 votes
7
— Good
81%
Joker
46,983 votes
7
— Good
81%
1917
24,854 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,686 votes
7
— Good
81%
For a Few Dollars More
4,767 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,024 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,950 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,328 votes
7
— Good
80%
Some Like It Hot
3,873 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,740 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,466 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,776 votes
7
— Good
80%
Logan
60,776 votes
7
— Good
80%
Rush
13,176 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,726 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,155 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,696 votes
7
— Good
80%
Hotel Rwanda
5,076 votes
7
— Good
79%
Rain Man
10,298 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,024 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,518 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,343 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,719 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,032 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,217 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,457 votes
7
— Good
79%
A Few Good Men
6,661 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,263 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,307 votes
7
— Good
79%
The Game
11,130 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,172 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup