trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MeowMeowFuzzyface
VIP
5
14
followers
Manchester
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
99
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,564 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,749 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,739 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,587 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,977 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,932 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,972 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,713 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,093 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,241 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,090 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,603 votes
9
— Superb
84%
Seven Samurai
4,402 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,813 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,764 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,284 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,282 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,449 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,905 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,564 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,841 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,369 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,529 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,123 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,661 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,067 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,490 votes
9
— Superb
81%
Paths of Glory
2,776 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,345 votes
9
— Superb
81%
Amadeus
6,169 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,446 votes
9
— Superb
81%
North by Northwest
4,834 votes
9
— Superb
80%
In the Mood for Love
2,899 votes
9
— Superb
80%
Some Like It Hot
3,863 votes
9
— Superb
80%
Tokyo Story
1,031 votes
9
— Superb
80%
Before Sunset
5,000 votes
9
— Superb
80%
A Man Escaped
439 votes
9
— Superb
80%
Unforgiven
6,972 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,498 votes
9
— Superb
80%
Mirror
806 votes
9
— Superb
80%
Paris, Texas
2,005 votes
9
— Superb
79%
The 400 Blows
1,798 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,474 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,277 votes
9
— Superb
79%
Rashomon
2,406 votes
9
— Superb
79%
Her
23,166 votes
9
— Superb
79%
The Seventh Seal
2,669 votes
9
— Superb
79%
Dog Day Afternoon
3,769 votes
9
— Superb
78%
Shoplifters
2,822 votes
9
— Superb
78%
8½
1,561 votes
9
— Superb
78%
Do the Right Thing
2,389 votes
9
— Superb
78%
Almost Famous
5,631 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,290 votes
9
— Superb
78%
Andrei Rublev
663 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,476 votes
9
— Superb
78%
Magnolia
4,790 votes
9
— Superb
78%
The Battle of Algiers
851 votes
9
— Superb
78%
The Wizard of Oz
9,314 votes
9
— Superb
78%
Little Women
8,265 votes
9
— Superb
77%
Past Lives
3,987 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup