trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Muhamed Hisham
1
follower
Cairo, Egypt
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
90%
Detroit: Become Human
14 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,535 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,354 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,835 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,870 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,334 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,133 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,838 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,785 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,809 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,878 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,618 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,856 votes
8
— Great
79%
Dune
36,192 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,111 votes
8
— Great
79%
Weathering with You
3,422 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,839 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,141 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,050 votes
8
— Great
78%
Detective Conan: The Last Wizard of the Century
274 votes
8
— Great
78%
Detective Conan: The Last Wizard of the Century
274 votes
8
— Great
78%
Justice League Dark: Apokolips War
2,418 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,874 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,302 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,380 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,613 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,196 votes
8
— Great
76%
The Machinist
8,817 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,918 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,182 votes
8
— Great
76%
Detective Conan: The Lost Ship in the Sky
148 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,584 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,722 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,400 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,707 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,410 votes
8
— Great
75%
Poor Things
8,634 votes
8
— Great
75%
Who Am I
2,425 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,115 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,861 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,341 votes
8
— Great
75%
Detective Conan: The Darkest Nightmare
172 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,156 votes
8
— Great
74%
Concussion
6,449 votes
8
— Great
74%
Batman: The Long Halloween, Part One
1,520 votes
8
— Great
74%
Justice League vs. Teen Titans
2,937 votes
8
— Great
73%
Batman: The Long Halloween, Part Two
1,317 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,142 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
15,715 votes
8
— Great
73%
Constantine: City of Demons - The Movie
1,041 votes
8
— Great
73%
Batman vs. Robin
2,341 votes
8
— Great
72%
Batman: Bad Blood
2,798 votes
8
— Great
72%
Cloud Atlas
11,907 votes
8
— Great
72%
Detective Conan: Strategy Above the Depths
184 votes
8
— Great
72%
The Death and Return of Superman
503 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,370 votes
8
— Great
72%
The Walk
5,551 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,054 votes
8
— Great
72%
Hotel Transylvania 2
14,000 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,516 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup