trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Miguel Pereira
VIP
5
46
followers
Braga, Portugal
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,323 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,386 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,175 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,868 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,428 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,641 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,686 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,013 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,746 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,372 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,329 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,813 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,879 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,171 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,071 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,520 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,221 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,228 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,916 votes
9
— Superb
81%
1917
24,738 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,509 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,541 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,870 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,146 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,927 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,162 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,096 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,357 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
8,668 votes
9
— Superb
80%
Sing Street
4,504 votes
9
— Superb
75%
The Birds
4,592 votes
9
— Superb
84%
Piper
2,952 votes
9
— Superb
79%
Pride
2,271 votes
9
— Superb
75%
Mass
679 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup