Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ericson Miguel
8
Followers
6
Following
São Luís, Brasil
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
147
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Guardians of the Galaxy
98,412 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,561 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,217 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,124 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,610 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
50,980 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,224 votes
9
— Superb
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,267 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
47,866 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,970 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,353 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,974 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
40,599 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,693 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,867 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,703 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,403 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
34,421 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,475 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
32,211 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,106 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
31,321 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,905 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,753 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,697 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
29,607 votes
9
— Superb
74%
It
29,636 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,794 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,970 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,035 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,682 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,704 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
25,087 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
26,189 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,617 votes
9
— Superb
75%
Sicario
24,382 votes
9
— Superb
79%
Her
23,701 votes
9
— Superb
77%
Star Trek Into Darkness
23,609 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,955 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,801 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,072 votes
9
— Superb
83%
Aliens
21,270 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,766 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,674 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,266 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,460 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,066 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
19,064 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
19,257 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
19,272 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,427 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,434 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
17,038 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
16,234 votes
9
— Superb
74%
Unbreakable
16,965 votes
9
— Superb
74%
The Intern
16,247 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
15,018 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
15,130 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,860 votes
9
— Superb
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch