trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rashidul K
0
followers
Australia
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
511
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Superfish
1 vote
9
— Superb
90%
The Ornament of the World
2 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,435 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,767 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,602 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,987 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,977 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,511 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,087 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,469 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,143 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,159 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,703 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,540 votes
8
— Great
85%
City of God
11,099 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,249 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,387 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,096 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,331 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,615 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,000 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,645 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
9
— Superb
85%
Hubble's Imager
6 votes
7
— Good
84%
American History X
20,227 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,772 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,406 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,600 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,669 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,821 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,577 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,596 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,292 votes
9
— Superb
84%
Volcanoes: The Fires of Creation
5 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,275 votes
8
— Great
83%
Chasing Coral
350 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,352 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,332 votes
7
— Good
83%
Witness for the Prosecution
1,810 votes
9
— Superb
83%
3 Idiots
4,218 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,472 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,921 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,258 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,657 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,580 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,847 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,012 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,829 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,360 votes
8
— Great
82%
Up
38,893 votes
8
— Great
82%
The Sting
3,963 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,631 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,210 votes
6
— Fair
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,545 votes
7
— Good
82%
Dangal
2,121 votes
7
— Good
82%
The Lives of Others
5,127 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,836 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup