trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Maurice Kreye
VIP
6
2
followers
Hamburg
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,810 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,644 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,849 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,660 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,781 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,699 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,010 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,025 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,769 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,938 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,844 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,273 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,215 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,300 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,916 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,165 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,228 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,163 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,758 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,451 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,988 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,632 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,981 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,453 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,341 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,712 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,090 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,243 votes
9
— Superb
71%
Kong: Skull Island
33,210 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,327 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,486 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,679 votes
9
— Superb
74%
It
29,161 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,484 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,304 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,512 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,217 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,823 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,331 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,754 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,970 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,969 votes
9
— Superb
79%
Her
23,209 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,892 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,392 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,341 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,129 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
20,480 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
18,823 votes
9
— Superb
69%
Barbie
19,364 votes
9
— Superb
70%
Snowpiercer
19,140 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,489 votes
9
— Superb
71%
Atomic Blonde
18,468 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,068 votes
9
— Superb
64%
Thor: Love and Thunder
18,226 votes
9
— Superb
75%
Creed
16,329 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,549 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,694 votes
9
— Superb
73%
Ralph Breaks the Internet
15,719 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,287 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup