Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Gabriel Morales
1
Follower
0
Following
São Paulo - Capital
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
79%
Captain America: Civil War
56,928 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,257 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,599 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,079 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,694 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,687 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,585 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,212 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,802 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,378 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,419 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,495 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
31,161 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
31,334 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,720 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,554 votes
9
— Superb
81%
1917
25,437 votes
9
— Superb
81%
The Shining
24,554 votes
9
— Superb
79%
Her
23,715 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,503 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,134 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,826 votes
9
— Superb
83%
Aliens
21,286 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,406 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,470 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,086 votes
9
— Superb
77%
Drive
20,123 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
19,071 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,397 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
19,011 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
19,018 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,159 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
17,329 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
16,243 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
16,153 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,880 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,185 votes
9
— Superb
76%
Argo
15,398 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
15,033 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,467 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,900 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,440 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,975 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,103 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,916 votes
9
— Superb
81%
The Thing
12,208 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,406 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,307 votes
9
— Superb
75%
Scream
11,828 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,308 votes
9
— Superb
76%
Lost in Translation
10,727 votes
9
— Superb
78%
Straight Outta Compton
10,486 votes
9
— Superb
75%
Starship Troopers
10,279 votes
9
— Superb
71%
The Mist
9,641 votes
9
— Superb
69%
Space Jam
9,663 votes
9
— Superb
73%
Killers of the Flower Moon
8,936 votes
9
— Superb
75%
Jackie Brown
8,301 votes
9
— Superb
78%
The Fugitive
7,376 votes
9
— Superb
77%
Mr. Nobody
7,330 votes
9
— Superb
80%
Unforgiven
7,180 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch