trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MrAniki
VIP
7
50
followers
Roanapur
MrAniki
is watching
Evil
4x04
"How to Build a Coffin"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
127
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,407 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,520 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,547 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,538 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,854 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,209 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,617 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,232 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,034 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,697 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,734 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,902 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,501 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,496 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,327 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,455 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,645 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,473 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,001 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,940 votes
9
— Superb
75%
The Lego Batman Movie
17,641 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,560 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,904 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,805 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,600 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,479 votes
9
— Superb
73%
The Simpsons Movie
13,396 votes
9
— Superb
78%
Black Hawk Down
10,574 votes
9
— Superb
68%
The Lobster
10,235 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,150 votes
9
— Superb
77%
Lord of War
9,707 votes
9
— Superb
79%
Big Fish
9,300 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,536 votes
9
— Superb
79%
Citizen Kane
6,140 votes
9
— Superb
76%
As Good as It Gets
5,429 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,115 votes
9
— Superb
73%
Blue Is the Warmest Color
4,781 votes
9
— Superb
76%
Dirty Harry
4,027 votes
9
— Superb
71%
Margin Call
4,014 votes
9
— Superb
78%
Shoplifters
2,818 votes
9
— Superb
70%
Anomalisa
2,705 votes
9
— Superb
74%
Disconnect
2,444 votes
9
— Superb
72%
United 93
2,193 votes
9
— Superb
79%
Chungking Express
2,078 votes
9
— Superb
70%
Enough Said
2,035 votes
9
— Superb
79%
PK
1,990 votes
9
— Superb
81%
Searching for Sugar Man
1,966 votes
9
— Superb
74%
Ghost Dog: The Way of the Samurai
1,843 votes
9
— Superb
75%
After Hours
1,822 votes
9
— Superb
77%
A Prophet
1,746 votes
9
— Superb
80%
Jiro Dreams of Sushi
1,635 votes
9
— Superb
78%
It Happened One Night
1,514 votes
9
— Superb
77%
Man on Wire
1,379 votes
9
— Superb
77%
Bāhubali 2: The Conclusion
1,263 votes
9
— Superb
79%
Feast
1,249 votes
9
— Superb
78%
Anatomy of a Murder
1,233 votes
9
— Superb
69%
Holy Motors
1,212 votes
9
— Superb
79%
Le Samouraï
1,132 votes
9
— Superb
70%
Gomorrah
1,022 votes
9
— Superb
79%
Diabolique
1,018 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup