trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jean van Kasteel
VIP
2
220
followers
Belgium
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
147
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,634 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,024 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,636 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,393 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,165 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,113 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,594 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,046 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,422 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,031 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,780 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,531 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,748 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,396 votes
8
— Great
82%
Up
38,828 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,917 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,880 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,915 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,186 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,646 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,472 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,243 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,749 votes
8
— Great
74%
It
29,077 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,421 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,211 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,504 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,905 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,721 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,530 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,883 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,385 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,218 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,650 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,319 votes
8
— Great
84%
American History X
20,184 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,182 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,666 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,484 votes
8
— Great
70%
Barbie
19,158 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,210 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,075 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,663 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,424 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,338 votes
8
— Great
76%
The Little Mermaid
14,896 votes
8
— Great
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,826 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,754 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,615 votes
8
— Great
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,264 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,090 votes
8
— Great
75%
Die Hard 2
12,855 votes
8
— Great
80%
Into the Wild
12,638 votes
8
— Great
65%
Jurassic Park III
12,110 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,683 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,069 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,939 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,745 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,459 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup