trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nando
48
followers
Volta Redonda, RJ
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
98
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,524 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,795 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,310 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,448 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,024 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,919 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,747 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,037 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,046 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,579 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,532 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,484 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,845 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,349 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,692 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,465 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,077 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,998 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,304 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,918 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,573 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,568 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
31,601 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,087 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,722 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,788 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,683 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,261 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,194 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,297 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,241 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,779 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,127 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,424 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,371 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Suicide Squad
20,401 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,144 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,484 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avatar: The Way of Water
18,785 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,921 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,557 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
16,943 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
16,943 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,720 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,028 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Bug's Life
15,940 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,695 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,598 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Constantine
15,435 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,063 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
15,027 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,850 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,520 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,397 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Invisible Man
14,203 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup