trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
nocturnal
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
128
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Inception
71,737 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,511 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,097 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,600 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,145 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,875 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,734 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,582 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,222 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,681 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,769 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,738 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,331 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,159 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,529 votes
8
— Great
76%
300
25,131 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,722 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,016 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,815 votes
8
— Great
68%
Ted
22,368 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,598 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,487 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,556 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,321 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,861 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,205 votes
8
— Great
67%
Uncharted
16,069 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,525 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,176 votes
8
— Great
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,848 votes
8
— Great
64%
Fifty Shades Darker
13,212 votes
8
— Great
70%
Bolt
12,524 votes
8
— Great
66%
Ted 2
12,415 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,211 votes
8
— Great
70%
Pitch Perfect 2
11,225 votes
8
— Great
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,452 votes
8
— Great
73%
Crazy Rich Asians
10,374 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,307 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,168 votes
8
— Great
69%
Mike and Dave Need Wedding Dates
9,949 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
9,737 votes
8
— Great
71%
A Simple Favor
9,490 votes
8
— Great
73%
Grease
9,416 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,615 votes
8
— Great
67%
Crimson Peak
8,138 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,109 votes
8
— Great
70%
Blended
7,015 votes
8
— Great
63%
Paranormal Activity
6,894 votes
8
— Great
69%
Hush
6,769 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,028 votes
8
— Great
74%
Meet Joe Black
5,872 votes
8
— Great
64%
17 Again
5,837 votes
8
— Great
73%
Marley & Me
5,558 votes
8
— Great
70%
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
5,429 votes
8
— Great
71%
No Escape
5,372 votes
8
— Great
77%
When Harry Met Sally...
5,236 votes
8
— Great
64%
Isn't It Romantic
5,216 votes
8
— Great
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,190 votes
8
— Great
67%
The Do-Over
5,081 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup