trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Piggylet
1
follower
An ordinary grave in Sunnybank
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
60
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,147 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,443 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Suicide Squad
58,775 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,710 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,144 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,827 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,533 votes
6
— Fair
71%
Kong: Skull Island
33,096 votes
6
— Fair
83%
Hacksaw Ridge
30,585 votes
5
— Meh
79%
Shrek
30,188 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,649 votes
4
— Poor
72%
Tenet
25,455 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,275 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,327 votes
9
— Superb
64%
Independence Day: Resurgence
22,913 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
Sully
20,373 votes
6
— Fair
72%
The Suicide Squad
20,359 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody
19,232 votes
6
— Fair
87%
Your Name.
14,883 votes
8
— Great
70%
Mechanic: Resurrection
13,736 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Princess Mononoke
12,286 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Wrath of Man
12,415 votes
6
— Fair
64%
Fifty Shades Darker
13,193 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
The Expendables
12,695 votes
5
— Meh
74%
The Foreigner
9,945 votes
5
— Meh
79%
Ponyo
6,683 votes
7
— Good
71%
The Lovely Bones
4,857 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Hero
3,336 votes
9
— Superb
74%
5 Centimeters per Second
3,196 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Shin Godzilla
3,021 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,683 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Garden of Words
2,801 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,945 votes
9
— Superb
38%
The Human Centipede 3 (Final Sequence)
1,035 votes
7
— Good
73%
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth
715 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Big Fish & Begonia
590 votes
10
— Totally Ninja!
73%
White Snake
534 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion
464 votes
2
— Terrible
77%
Detective Conan: The Time Bombed Skyscraper
355 votes
10
— Totally Ninja!
80%
K-On! The Movie
311 votes
2
— Terrible
75%
anohana: The Flower We Saw That Day - The Movie
281 votes
10
— Totally Ninja!
79%
An Elephant Sitting Still
250 votes
9
— Superb
68%
Expelled from Paradise
248 votes
4
— Poor
83%
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal
214 votes
6
— Fair
75%
Tamako Love Story
224 votes
6
— Fair
68%
Detective Chinatown
171 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Devils on the Doorstep
138 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Giovanni's Island
136 votes
9
— Superb
70%
Assembly
126 votes
10
— Totally Ninja!
69%
A Cool Fish
124 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cencoroll
113 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Be Somebody
101 votes
10
— Totally Ninja!
80%
I Am What I Am
94 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Dearest
87 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Twelve Angry Men
53 votes
10
— Totally Ninja!
65%
White Vengeance
60 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
The Equation of Love and Death
42 votes
9
— Superb
58%
The Last Supper
35 votes
8
— Great
60%
A Chinese Ghost Story: The Tsui Hark Animation
22 votes
10
— Totally Ninja!
39%
Beginning of the Great Revival
28 votes
1
— Weak Sauce :(
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup