Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Oscarlyndon
VIP
6
Followers
13
Following
Sydney
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
12 Angry Men
12,956 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,666 votes
7
— Good
82%
Isle of Flowers
221 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,856 votes
7
— Good
82%
In a Heartbeat
805 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
15,159 votes
7
— Good
81%
Free Solo
3,862 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
33,454 votes
7
— Good
80%
Rewind
125 votes
7
— Good
80%
Reel
5 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,796 votes
7
— Good
79%
The Fog of War
518 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
20,048 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,981 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,408 votes
7
— Good
78%
Monster
1,016 votes
7
— Good
78%
The Bleeding Edge
267 votes
7
— Good
78%
Predator
14,260 votes
7
— Good
78%
When Marnie Was There
2,461 votes
7
— Good
78%
Little Miss Sunshine
10,427 votes
7
— Good
77%
The Maltese Falcon
2,387 votes
7
— Good
77%
Wind River
14,883 votes
7
— Good
77%
Luca
11,707 votes
7
— Good
77%
The Amazing Catfish
47 votes
7
— Good
77%
The Panama Papers
221 votes
7
— Good
76%
Children Underground
42 votes
7
— Good
76%
Coal Miner's Daughter
442 votes
7
— Good
75%
The Founder
14,624 votes
7
— Good
74%
mid90s
2,777 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,496 votes
7
— Good
74%
Little Boy
1,082 votes
7
— Good
74%
Tuck Me In
34 votes
7
— Good
74%
Playground
127 votes
7
— Good
74%
Cape Fear
4,041 votes
7
— Good
73%
The Wild Child
157 votes
7
— Good
73%
The Kid with a Bike
403 votes
7
— Good
73%
Custody
431 votes
7
— Good
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,648 votes
7
— Good
72%
Son of Saul
1,469 votes
7
— Good
72%
Happy Gilmore
6,617 votes
7
— Good
72%
The Road
6,569 votes
7
— Good
71%
The Bird with the Crystal Plumage
578 votes
7
— Good
71%
Cleveland Abduction
688 votes
7
— Good
71%
Luxo Jr.
1,039 votes
7
— Good
71%
Mean Creek
436 votes
7
— Good
70%
Enough Said
2,062 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,455 votes
7
— Good
70%
Knife in the Water
307 votes
7
— Good
70%
Superstar: The Karen Carpenter Story
50 votes
7
— Good
70%
Fatal Attraction
1,864 votes
7
— Good
70%
Panic Room
6,161 votes
7
— Good
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,625 votes
7
— Good
70%
The Boys of St. Vincent: 15 Years Later
17 votes
7
— Good
70%
Reckless
39 votes
7
— Good
69%
Lord of the Flies
476 votes
7
— Good
69%
Hush
6,875 votes
7
— Good
68%
Gummo
718 votes
7
— Good
68%
Saw II
8,688 votes
7
— Good
68%
The Nature of Nicholas
12 votes
7
— Good
68%
The Long Way Back: The Story of Todd Z-Man Zalkins
5 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch