trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Oskars Bernhards
0
followers
Latvia
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
320
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
79%
The Bourne Ultimatum
18,213 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,131 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,023 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,805 votes
5
— Meh
77%
Life of Pi
17,592 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,542 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,986 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,038 votes
6
— Fair
80%
Fargo
14,650 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,646 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,432 votes
6
— Fair
75%
Bridge of Spies
14,734 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,148 votes
5
— Meh
83%
Oldboy
13,479 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Moonlight
14,293 votes
8
— Great
81%
Heat
13,514 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
13,923 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,847 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,617 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,836 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Dallas Buyers Club
13,153 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,542 votes
7
— Good
71%
Midsommar
13,663 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
12,757 votes
8
— Great
69%
Fast & Furious
13,557 votes
6
— Fair
79%
Into the Wild
12,670 votes
9
— Superb
75%
Love Actually
12,840 votes
8
— Great
76%
The Terminal
12,690 votes
7
— Good
73%
Real Steel
12,918 votes
6
— Fair
73%
Lady Bird
12,717 votes
8
— Great
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,172 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,725 votes
7
— Good
79%
Rocky
11,925 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,878 votes
6
— Fair
72%
Cloud Atlas
11,933 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,287 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,791 votes
9
— Superb
73%
Juno
11,206 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,835 votes
7
— Good
77%
Searching
10,417 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,356 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,465 votes
7
— Good
76%
Lost in Translation
10,477 votes
9
— Superb
72%
Uncut Gems
10,637 votes
9
— Superb
73%
First Man
10,574 votes
7
— Good
67%
mother!
11,001 votes
8
— Great
61%
Downsizing
11,490 votes
6
— Fair
75%
Tarzan
10,340 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,047 votes
8
— Great
73%
8 Mile
10,024 votes
8
— Great
75%
The Hurt Locker
9,875 votes
8
— Great
77%
Lord of War
9,732 votes
7
— Good
64%
Click
10,482 votes
6
— Fair
76%
Interview with the Vampire
9,541 votes
7
— Good
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,459 votes
6
— Fair
74%
Rocketman
9,635 votes
6
— Fair
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,736 votes
5
— Meh
74%
Zero Dark Thirty
9,455 votes
8
— Great
77%
Marriage Story
9,193 votes
9
— Superb
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,274 votes
5
— Meh
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup