trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ozdemir
1
follower
Omicron Persei 8
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
909
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
88%
The Dark Knight
74,857 votes
7
— Good
86%
Inception
71,826 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,643 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,688 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,081 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,012 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,592 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,975 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,866 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,245 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,203 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,644 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,641 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,574 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,154 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,220 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,152 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,616 votes
4
— Poor
82%
Inglourious Basterds
36,975 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,147 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,440 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,063 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,704 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,916 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,729 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,774 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,607 votes
6
— Fair
81%
The Imitation Game
30,684 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,251 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,831 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,338 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,776 votes
5
— Meh
83%
The Prestige
29,317 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,473 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,670 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,437 votes
6
— Fair
82%
The Truman Show
28,733 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,805 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,505 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,086 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,372 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,584 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,314 votes
7
— Good
83%
Memento
25,924 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,361 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,595 votes
6
— Fair
84%
Léon: The Professional
24,805 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,598 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,353 votes
7
— Good
76%
300
25,165 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,965 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,575 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,960 votes
6
— Fair
79%
Her
23,206 votes
5
— Meh
74%
War for the Planet of the Apes
23,832 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,450 votes
5
— Meh
88%
Schindler's List
21,014 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,577 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,387 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,421 votes
8
— Great
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup