trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marius Cartus
0
followers
Ossi
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
527
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,324 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,251 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,532 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,407 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,586 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,739 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,201 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,765 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,233 votes
6
— Fair
86%
Top Gear: Vietnam Special
45 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,809 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,340 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,957 votes
8
— Great
86%
Inception
71,408 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,906 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,639 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,394 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,196 votes
7
— Good
85%
Interstellar
71,991 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,161 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,112 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,481 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,432 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,643 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,629 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,835 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,535 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,246 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,398 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,580 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,750 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,556 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,510 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,603 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,380 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,104 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,098 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,194 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,717 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,188 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,346 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,548 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,064 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,440 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,050 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,177 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,710 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,243 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,400 votes
9
— Superb
82%
Kitbull
783 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,427 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,369 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,175 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,253 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,570 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,083 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,582 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,388 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,420 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,967 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup