trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
paulo neto
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
200
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
42,437 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,631 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,378 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,677 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,853 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,881 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,054 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,003 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,039 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,221 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,863 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,539 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,734 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,760 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,165 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,112 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,098 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,311 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,807 votes
7
— Good
82%
The Handmaiden
6,049 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,852 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,252 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,002 votes
8
— Great
81%
The Father
5,874 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,585 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,062 votes
8
— Great
81%
Scent of a Woman
4,659 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,157 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,098 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,051 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,563 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
48,874 votes
6
— Fair
79%
To Kill a Mockingbird
3,907 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
9,808 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,116 votes
7
— Good
79%
Citizen Kane
6,129 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,846 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,158 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,168 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,671 votes
8
— Great
78%
Misery
6,002 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,711 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,911 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,787 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,680 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,711 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,747 votes
7
— Good
78%
Marriage Story
9,171 votes
7
— Good
77%
The Trial of the Chicago 7
5,953 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
16,921 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,892 votes
7
— Good
77%
Sound of Metal
4,556 votes
6
— Fair
77%
Before Midnight
4,150 votes
8
— Great
77%
Men of Honor
2,958 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,204 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,709 votes
6
— Fair
76%
Darkest Hour
9,962 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,259 votes
6
— Fair
76%
Black Panther
46,274 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup