trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Playah
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
90%
Pathos
1 vote
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,628 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,056 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,249 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,587 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,415 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,226 votes
9
— Superb
82%
The Fifth Seal
73 votes
9
— Superb
82%
The Sting
3,972 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,347 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,975 votes
9
— Superb
81%
Bound by Honor
733 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,183 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,709 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,115 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,478 votes
9
— Superb
79%
Her
23,218 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,308 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,805 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,026 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,919 votes
9
— Superb
77%
Enter the Dragon
3,255 votes
9
— Superb
77%
The Crow
6,338 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,263 votes
9
— Superb
77%
Kung Fury
3,578 votes
9
— Superb
77%
Ip Man 2
3,950 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,686 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,142 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,943 votes
9
— Superb
75%
Upgrade
15,276 votes
9
— Superb
75%
The Karate Kid
8,843 votes
9
— Superb
75%
Battle Royale
5,862 votes
9
— Superb
75%
Battle Royale
5,862 votes
9
— Superb
72%
The Driver
527 votes
9
— Superb
71%
Ichi the Killer
1,291 votes
9
— Superb
71%
Audition
2,071 votes
9
— Superb
70%
Three... Extremes
381 votes
9
— Superb
68%
Buried
4,478 votes
9
— Superb
67%
Arachnophobia
2,095 votes
9
— Superb
64%
One Missed Call
481 votes
9
— Superb
64%
Ultrà
21 votes
9
— Superb
62%
The Poughkeepsie Tapes
979 votes
9
— Superb
62%
Wer
435 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup