trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Israel Medeiros
5
followers
Maracanaú, Ceara, Brazil
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
90%
Novos Baianos F.C.
2 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,855 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,782 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,536 votes
8
— Great
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,483 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,283 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,259 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,552 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,162 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,701 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,672 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,066 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,074 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,970 votes
8
— Great
79%
Her
23,236 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,045 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,918 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,577 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,874 votes
8
— Great
75%
Love, Rosie
5,169 votes
8
— Great
74%
Bridge to Terabithia
5,412 votes
8
— Great
73%
8 Mile
10,036 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,189 votes
8
— Great
71%
Quest for Fire
533 votes
8
— Great
71%
Bob Marley: One Love
2,296 votes
8
— Great
70%
Political Animal
12 votes
8
— Great
70%
Guava Island
732 votes
8
— Great
70%
21
7,768 votes
8
— Great
70%
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
5,977 votes
8
— Great
70%
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics
428 votes
8
— Great
69%
The Devil All the Time
5,417 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,826 votes
8
— Great
67%
Alex Strangelove
1,611 votes
8
— Great
63%
The Voyeurs
1,933 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup