Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Zayed
0
Followers
0
Following
Ottawa, Ontario
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
185
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
77,020 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,452 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,880 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,661 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,884 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,835 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,476 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,305 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,319 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,874 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,474 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,954 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,257 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,089 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,535 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,878 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
33,598 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,712 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
31,332 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,872 votes
8
— Great
75%
Gravity
30,301 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,256 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,889 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,274 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,100 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,096 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,070 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
25,615 votes
7
— Good
84%
Whiplash
25,610 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,800 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,351 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,910 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,609 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
21,170 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,952 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,493 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,279 votes
6
— Fair
77%
Minority Report
17,990 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,935 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,640 votes
6
— Fair
80%
12 Years a Slave
17,094 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,664 votes
8
— Great
67%
Hancock
16,339 votes
7
— Good
78%
Cast Away
15,487 votes
8
— Great
70%
The Da Vinci Code
15,461 votes
9
— Superb
68%
The Day After Tomorrow
15,217 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
15,157 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,983 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,856 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
14,182 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Terminal
12,971 votes
9
— Superb
71%
Mission: Impossible III
12,852 votes
7
— Good
64%
Mission: Impossible II
12,297 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,719 votes
9
— Superb
70%
Angels & Demons
11,255 votes
9
— Superb
72%
The Italian Job
10,650 votes
7
— Good
72%
The Transporter
10,043 votes
7
— Good
75%
Gangs of New York
9,570 votes
9
— Superb
76%
Mulholland Drive
8,182 votes
9
— Superb
77%
Donnie Brasco
5,361 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch