trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dawdling Isla
0
followers
Scotland, United Kingdom
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
296
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
80%
Logan
60,813 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,042 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,040 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,698 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,446 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,266 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,483 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,273 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,701 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,118 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,698 votes
9
— Superb
71%
Kong: Skull Island
33,230 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,517 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,566 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,541 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,564 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
27,942 votes
9
— Superb
81%
1917
24,881 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,992 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,650 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,962 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
24,050 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,038 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,217 votes
9
— Superb
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,473 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,981 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,018 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,137 votes
9
— Superb
72%
Aladdin
19,092 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,550 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,066 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,749 votes
9
— Superb
74%
Bullet Train
18,317 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,094 votes
9
— Superb
75%
The Lego Batman Movie
17,667 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
16,513 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,105 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,800 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,011 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,753 votes
9
— Superb
72%
The Lion King
16,189 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,493 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,669 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,944 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,293 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,524 votes
9
— Superb
78%
Moon
12,938 votes
9
— Superb
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,226 votes
9
— Superb
73%
Prey
12,745 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
12,074 votes
9
— Superb
71%
Mission: Impossible III
12,571 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,132 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,027 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,802 votes
9
— Superb
67%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,239 votes
9
— Superb
68%
The Northman
11,094 votes
9
— Superb
77%
What We Do in the Shadows
10,282 votes
9
— Superb
76%
The Jungle Book
10,338 votes
9
— Superb
62%
The Circle
11,426 votes
9
— Superb
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,663 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup