trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rayokey
VIP
1
follower
Taoyuan, Taiwan
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,108 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,852 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,996 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,891 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,707 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,222 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,661 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,763 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,458 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,851 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,686 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,139 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
24,013 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,213 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,790 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,112 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,697 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,653 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,527 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,369 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Luca
11,441 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,320 votes
10
— Totally Ninja!
78%
American Gangster
8,879 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Castle in the Sky
6,070 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Once Upon a Time in America
5,253 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Lives of Others
5,137 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Some Like It Hot
3,875 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Weathering with You
3,453 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Separation
2,644 votes
10
— Totally Ninja!
76%
From Up on Poppy Hill
2,318 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Like Stars on Earth
1,885 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Witness for the Prosecution
1,815 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The 400 Blows
1,805 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Tokyo Godfathers
1,758 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Only Yesterday
1,554 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Millennium Actress
1,145 votes
10
— Totally Ninja!
80%
To Be or Not to Be
796 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Long Goodbye
771 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In This Corner of the World
701 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Yi Yi
577 votes
10
— Totally Ninja!
73%
After the Storm
397 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Brighter Summer Day
350 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Poetry
260 votes
10
— Totally Ninja!
79%
An Elephant Sitting Still
251 votes
10
— Totally Ninja!
77%
So Long, My Son
182 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Man with the Answers
182 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Terrorizers
132 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Goddess
57 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Teahouse
26 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Peacock
13 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Too Rough
4 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Women from the Lake of Scented Souls
5 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup