trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
rdh
VIP
12
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
115
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,672 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,336 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,981 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,906 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,945 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,139 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,706 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,752 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,545 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,073 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,422 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,522 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,051 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,547 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,303 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,414 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,367 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,102 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,844 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,863 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,895 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,328 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,223 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,590 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,585 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,548 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,620 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,572 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,396 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,515 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,221 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,433 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,278 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,248 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,830 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,323 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,139 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,124 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,080 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,008 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,662 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,449 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,394 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,316 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,495 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,463 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,242 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,223 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,190 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,748 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,692 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,496 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,645 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,633 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
18,583 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
18,472 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,001 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,938 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,261 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Top Gun
17,061 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup