trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Matthew
VIP
7
4
followers
Omicron Persei 8
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,785 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,906 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,987 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,259 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,819 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,003 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,118 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,379 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,657 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,171 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,927 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,879 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,120 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,778 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,416 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,133 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,273 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,671 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,648 votes
9
— Superb
74%
Split
32,559 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,644 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,936 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,674 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,419 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,311 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,275 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,351 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,035 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,798 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,104 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,945 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
22,966 votes
9
— Superb
65%
The Incredible Hulk
22,447 votes
9
— Superb
77%
Sully
20,415 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,101 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,661 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,091 votes
9
— Superb
74%
The Intern
15,973 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,166 votes
9
— Superb
71%
Hellboy
11,420 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,539 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,552 votes
9
— Superb
75%
The Big Sick
8,461 votes
9
— Superb
72%
Bad Times at the El Royale
8,420 votes
9
— Superb
65%
Colossal
7,124 votes
9
— Superb
75%
Robin Hood
6,328 votes
9
— Superb
78%
Cinderella Man
2,988 votes
9
— Superb
71%
Odd Thomas
2,488 votes
9
— Superb
79%
Icarus
2,210 votes
9
— Superb
75%
Sneakers
2,170 votes
9
— Superb
69%
The Stanford Prison Experiment
2,128 votes
9
— Superb
74%
The Last Castle
1,969 votes
9
— Superb
72%
The Road Within
751 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup