trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Davide Pipicelli
0
followers
Monza
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
98
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
Avengers: Infinity War
56,128 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,966 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,221 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,802 votes
8
— Great
79%
Moana
48,976 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,983 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,384 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,192 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,634 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,104 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,641 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,836 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,856 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,105 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,162 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,759 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,708 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,360 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,993 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,775 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,937 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,148 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,254 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,307 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,674 votes
8
— Great
84%
Coco
31,627 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,688 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,300 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,789 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,674 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,288 votes
8
— Great
84%
Alien
27,294 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,537 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,180 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,565 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,059 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,302 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,823 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,615 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,989 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,988 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,816 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,546 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,640 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,203 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,413 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,478 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,682 votes
8
— Great
77%
Drive
19,640 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,012 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,058 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,129 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,655 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,079 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,577 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,689 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,487 votes
8
— Great
70%
Jungle Cruise
13,097 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup