trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Riccardo Gambino
0
followers
Acireale
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,636 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,319 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,628 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,533 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,046 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,502 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,349 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,998 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,568 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,425 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,756 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,748 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,885 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,946 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,639 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,658 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Zodiac
16,166 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,931 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,138 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,564 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Manchester by the Sea
11,543 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,296 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Boyhood
9,092 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,226 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mr. Nobody
7,194 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Hunt
6,358 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,138 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Secret in Their Eyes
3,403 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Whisper of the Heart
2,733 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup