Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ridvan Kilic
0
Followers
0
Following
Ankara
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,343 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
77,081 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,553 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,825 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,296 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,464 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,441 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,758 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,522 votes
9
— Superb
82%
Up
39,864 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,973 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,123 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,241 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,516 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,502 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,610 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
13,141 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,394 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,809 votes
9
— Superb
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,171 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,218 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,147 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,864 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
12,229 votes
9
— Superb
78%
Avatar
61,705 votes
9
— Superb
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
6,007 votes
9
— Superb
77%
Seven Pounds
7,231 votes
9
— Superb
77%
Moulin Rouge!
6,850 votes
9
— Superb
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,967 votes
9
— Superb
76%
Lord of War
10,002 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,803 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
21,143 votes
9
— Superb
76%
The Illusionist
9,846 votes
9
— Superb
75%
Love Actually
13,028 votes
9
— Superb
75%
The Bucket List
6,116 votes
9
— Superb
75%
Run Lola Run
3,928 votes
9
— Superb
74%
Shooter
9,915 votes
9
— Superb
72%
The Mask
15,888 votes
9
— Superb
71%
The Chronicles of Riddick
8,665 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch