trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Roni Laukkarinen
VIP
8
16
followers
Finland
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,318 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,448 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,954 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,882 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,397 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,080 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,730 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,167 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,229 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,574 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,425 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,194 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,812 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,307 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,723 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,718 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,250 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,884 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,460 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,765 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,489 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,439 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,216 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Annihilation
21,032 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Shrek 2
20,473 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,460 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,217 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,931 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,840 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,737 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,686 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,604 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
18,574 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,069 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Minority Report
17,492 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,413 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,337 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,800 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,616 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,611 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,492 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,230 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloud Atlas
11,916 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,429 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Last Samurai
11,261 votes
10
— Totally Ninja!
68%
John Carter
10,701 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Dumb and Dumber
10,477 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Click
10,453 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Shooter
9,648 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Others
9,466 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hugo
9,400 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wizard of Oz
9,309 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,296 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Machinist
8,837 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Van Helsing
8,821 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup