trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kat
21
followers
Glendora, California
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
363
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
86%
Pulp Fiction
43,469 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,357 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,589 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,615 votes
7
— Good
84%
Alien
27,269 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,182 votes
7
— Good
80%
Office Space
9,915 votes
7
— Good
80%
The Sound of Music
6,023 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,403 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,432 votes
7
— Good
79%
For the Birds
2,696 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,622 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,840 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,413 votes
7
— Good
79%
Star Trek: First Contact
5,279 votes
7
— Good
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,725 votes
7
— Good
78%
Rudolph the Red-Nosed Reindeer
2,969 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,684 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,474 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,025 votes
7
— Good
78%
Predator
13,870 votes
7
— Good
78%
The Wizard of Oz
9,314 votes
7
— Good
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,548 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,706 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,438 votes
7
— Good
77%
Taken
18,606 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,596 votes
7
— Good
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,602 votes
7
— Good
77%
What We Do in the Shadows
10,251 votes
7
— Good
77%
Ten Inch Hero
326 votes
7
— Good
77%
Trading Places
5,141 votes
7
— Good
76%
300
25,117 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,269 votes
7
— Good
76%
All That Jazz
630 votes
7
— Good
76%
The Legend of Sleepy Hollow
182 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,791 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,208 votes
7
— Good
76%
The Others
9,476 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,184 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,686 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,313 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,486 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,006 votes
7
— Good
76%
Big Trouble in Little China
5,229 votes
7
— Good
76%
3:10 to Yuma
6,186 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,641 votes
7
— Good
75%
Lethal Weapon 2
6,711 votes
7
— Good
75%
Superbad
14,776 votes
7
— Good
75%
McLintock!
367 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,268 votes
7
— Good
75%
Pollyanna
285 votes
7
— Good
75%
The Birds
4,598 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,154 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,491 votes
7
— Good
75%
Toy Story of Terror!
2,521 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,188 votes
7
— Good
75%
Palm Springs
9,725 votes
7
— Good
75%
National Lampoon's Vacation
3,202 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,428 votes
7
— Good
74%
Short Circuit
3,441 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup