trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Miss Achtung
2
followers
rumschweigen
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
87
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,475 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,406 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,870 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,636 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,571 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,109 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,932 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,392 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,774 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,211 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,287 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,156 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,042 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,613 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,600 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,427 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,512 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,932 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,646 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,282 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,278 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,556 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,659 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,622 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,364 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,632 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,814 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,327 votes
8
— Great
67%
Bright
14,679 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,441 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,337 votes
8
— Great
70%
Focus
12,789 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,864 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,511 votes
8
— Great
69%
Ocean's Twelve
12,466 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,636 votes
8
— Great
73%
Going in Style
11,993 votes
8
— Great
70%
Alice Through the Looking Glass
11,661 votes
8
— Great
71%
The World's End
11,496 votes
8
— Great
73%
Sleepy Hollow
8,576 votes
8
— Great
74%
Hocus Pocus
8,292 votes
8
— Great
61%
Annabelle
8,846 votes
8
— Great
71%
The Grinch
8,072 votes
8
— Great
66%
Zoolander
8,078 votes
8
— Great
71%
Step Brothers
7,282 votes
8
— Great
68%
Insidious: Chapter 2
7,108 votes
8
— Great
67%
The Other Woman
6,129 votes
8
— Great
70%
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
5,970 votes
8
— Great
62%
Charlie's Angels
6,285 votes
8
— Great
64%
The Hustle
6,075 votes
8
— Great
70%
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
5,429 votes
8
— Great
70%
Disturbia
5,356 votes
8
— Great
63%
The Woman in Black
4,971 votes
8
— Great
72%
I Love You, Man
4,178 votes
8
— Great
59%
The Curse of La Llorona
4,019 votes
8
— Great
65%
Hannibal Rising
3,406 votes
8
— Great
70%
Nanny McPhee
2,903 votes
8
— Great
70%
Weird: The Al Yankovic Story
2,870 votes
8
— Great
64%
Case 39
2,935 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup