trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
scholarsarena
VIP
OG
12
49
followers
Utopia
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
202
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Guardians of the Galaxy
96,277 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,513 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,167 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,724 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,857 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,926 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,821 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,848 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,974 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,396 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,050 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,982 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,611 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,656 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,544 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,133 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,975 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,713 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,646 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,975 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,629 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,034 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,946 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,495 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,153 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,140 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,613 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,642 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,753 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,715 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,527 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,922 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,382 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,181 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,239 votes
9
— Superb
76%
300
25,052 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
24,933 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,663 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,092 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,046 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,852 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
23,648 votes
9
— Superb
63%
Assassin's Creed
23,404 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,299 votes
9
— Superb
79%
Her
23,078 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,752 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,337 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,789 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,447 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,239 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,923 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,917 votes
9
— Superb
69%
The Wolverine
20,585 votes
9
— Superb
73%
I, Robot
20,426 votes
9
— Superb
70%
Despicable Me 3
20,222 votes
9
— Superb
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,547 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,608 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,537 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,138 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,042 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup