trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Philipp Setschmeister
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
48
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,953 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,487 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,280 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,622 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,855 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,971 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,503 votes
9
— Superb
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,198 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,802 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,383 votes
9
— Superb
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,483 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,701 votes
9
— Superb
79%
Room
15,899 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,735 votes
9
— Superb
79%
Her
23,236 votes
9
— Superb
79%
Captain Fantastic
12,281 votes
9
— Superb
78%
The Act of Killing
1,191 votes
9
— Superb
78%
My Life as a Zucchini
1,669 votes
9
— Superb
78%
Saving Face
434 votes
9
— Superb
78%
Marriage Story
9,201 votes
9
— Superb
77%
The Peanut Butter Falcon
3,993 votes
9
— Superb
77%
All Quiet on the Western Front
7,672 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,946 votes
9
— Superb
76%
Beasts of No Nation
3,212 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,984 votes
9
— Superb
75%
Upgrade
15,289 votes
9
— Superb
75%
Living on One Dollar
170 votes
9
— Superb
75%
The Return of the Living Dead
1,843 votes
9
— Superb
75%
Tickled
1,384 votes
9
— Superb
75%
Philomena
2,369 votes
9
— Superb
74%
Wadjda
478 votes
9
— Superb
73%
The Nice Guys
22,272 votes
9
— Superb
73%
Mülheim Texas – Helge Schneider hier und dort
9 votes
9
— Superb
72%
The Place Beyond the Pines
5,945 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
15,830 votes
9
— Superb
71%
The Invisible Man
14,236 votes
9
— Superb
71%
The One I Love
1,666 votes
9
— Superb
69%
Green Room
6,552 votes
9
— Superb
69%
The Gift
6,387 votes
9
— Superb
68%
The Tribe
354 votes
9
— Superb
68%
In a World...
1,331 votes
9
— Superb
68%
Summertime
318 votes
9
— Superb
67%
Sound of My Voice
740 votes
9
— Superb
66%
Young & Beautiful
1,120 votes
9
— Superb
65%
The Voices
3,492 votes
9
— Superb
64%
Possessor Uncut
2,336 votes
9
— Superb
63%
The Rover
1,633 votes
9
— Superb
62%
Hot Girls Wanted
1,553 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup