Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Shane Lee
0
Followers
0
Following
Bridgend , Wales
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
62%
Freddy vs. Jason
3,899 votes
7
— Good
65%
Wrong Turn
3,583 votes
8
— Great
59%
Sinister 2
3,462 votes
7
— Good
74%
Alien: Romulus
3,278 votes
8
— Great
70%
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors
3,124 votes
9
— Superb
60%
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
3,108 votes
7
— Good
60%
Terrifier
3,009 votes
8
— Great
60%
Cult of Chucky
2,994 votes
7
— Good
64%
Friday the 13th Part 2
2,815 votes
6
— Fair
63%
Jaws 2
2,708 votes
7
— Good
45%
Sharknado
2,673 votes
6
— Fair
65%
Child's Play 2
2,658 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Bride of Chucky
2,625 votes
7
— Good
61%
Curse of Chucky
2,451 votes
8
— Great
61%
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master
2,395 votes
6
— Fair
64%
Terrifier 2
2,394 votes
6
— Fair
60%
Friday the 13th Part III
2,330 votes
6
— Fair
71%
Beetlejuice Beetlejuice
2,238 votes
7
— Good
60%
Child's Play 3
2,205 votes
7
— Good
63%
Friday the 13th: The Final Chapter
2,158 votes
6
— Fair
55%
Seed of Chucky
2,132 votes
7
— Good
57%
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child
2,051 votes
2
— Terrible
66%
New Nightmare
2,043 votes
8
— Great
52%
Jason X
2,026 votes
4
— Poor
55%
Freddy's Dead: The Final Nightmare
1,904 votes
6
— Fair
63%
Friday the 13th Part VI: Jason Lives
1,851 votes
7
— Good
55%
Friday the 13th: A New Beginning
1,796 votes
5
— Meh
61%
Wrong Turn 2: Dead End
1,751 votes
8
— Great
57%
Friday the 13th Part VII: The New Blood
1,625 votes
6
— Fair
51%
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan
1,588 votes
6
— Fair
49%
Jaws 3-D
1,577 votes
6
— Fair
49%
Jason Goes to Hell: The Final Friday
1,519 votes
4
— Poor
64%
Tremors 2: Aftershocks
1,504 votes
7
— Good
65%
Critters
1,473 votes
8
— Great
54%
Wrong Turn 3: Left for Dead
1,335 votes
7
— Good
45%
Jaws: The Revenge
1,282 votes
1
— Weak Sauce :(
54%
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings
1,278 votes
5
— Meh
50%
Wrong Turn 5: Bloodlines
1,076 votes
5
— Meh
52%
Wrong Turn 6: Last Resort
1,050 votes
1
— Weak Sauce :(
52%
Sharknado 3: Oh Hell No!
1,014 votes
5
— Meh
62%
Critters 2
730 votes
7
— Good
51%
Critters 3
492 votes
6
— Fair
50%
Critters Attack!
368 votes
6
— Fair
49%
Critters 4
367 votes
4
— Poor
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch