trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sicario
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
107
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
60,059 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,031 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,822 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,156 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,592 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,869 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,168 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,003 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,892 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,264 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,925 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,799 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,667 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,631 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,448 votes
8
— Great
84%
Alien
27,301 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,479 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,339 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,372 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,339 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,185 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,703 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,192 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,848 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,429 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,257 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,549 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,243 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,098 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,059 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,775 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,252 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,765 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,720 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,080 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,729 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,640 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,543 votes
8
— Great
80%
About Time
14,531 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,016 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,501 votes
8
— Great
82%
Lion
13,371 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,821 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,580 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,452 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,867 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,513 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,492 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,448 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,276 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,100 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,057 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,781 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,480 votes
8
— Great
81%
The Help
10,413 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,334 votes
8
— Great
76%
The Jungle Book
10,317 votes
8
— Great
81%
Casino
9,575 votes
8
— Great
76%
Interview with the Vampire
9,530 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup