trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Skythe
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,640 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,589 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,639 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,150 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,075 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,072 votes
8
— Great
83%
Memento
25,924 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,905 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,692 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,531 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,265 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,653 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,481 votes
8
— Great
85%
City of God
11,109 votes
8
— Great
79%
The Game
11,129 votes
8
— Great
72%
Demolition Man
7,977 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,565 votes
8
— Great
71%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,641 votes
8
— Great
69%
Barbarian
7,058 votes
8
— Great
65%
X
7,081 votes
8
— Great
79%
Memories of Murder
5,070 votes
8
— Great
73%
Blue Is the Warmest Color
4,788 votes
8
— Great
68%
Locke
4,593 votes
8
— Great
82%
The Sting
3,968 votes
8
— Great
69%
The Bodyguard
4,098 votes
8
— Great
63%
Bodies Bodies Bodies
3,308 votes
8
— Great
80%
M
2,064 votes
8
— Great
69%
They Cloned Tyrone
2,127 votes
8
— Great
78%
The Chaser
1,747 votes
8
— Great
65%
The Wonder
1,547 votes
8
— Great
78%
In the Heat of the Night
1,373 votes
8
— Great
70%
Black Christmas
1,244 votes
8
— Great
74%
Death on the Nile
1,100 votes
8
— Great
67%
The Silence
204 votes
8
— Great
71%
Gambit
143 votes
8
— Great
84%
The Craft Behind Succession
5 votes
8
— Great
77%
Barely Legal Pawn
4 votes
8
— Great
67%
JCVD's Day Out
4 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup