Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Naomi Mendoza Garcia
7
Followers
3
Following
Carrollton, Texas
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
318
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Godfather
29,328 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,309 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,322 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,505 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,848 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,235 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,875 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,475 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,298 votes
8
— Great
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,561 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,463 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,344 votes
8
— Great
85%
Earthlings
431 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,162 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,803 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
15,240 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,482 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,877 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,962 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,260 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,076 votes
8
— Great
83%
Memento
26,664 votes
8
— Great
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,841 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,481 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,814 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,577 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,772 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,716 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,092 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,554 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,901 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,222 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,109 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,574 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,880 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,883 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,937 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,673 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,185 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,101 votes
8
— Great
81%
The Help
10,671 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,259 votes
8
— Great
81%
I Want to Eat Your Pancreas
1,546 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,944 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
16,290 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,343 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,489 votes
8
— Great
81%
Given
292 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,590 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,249 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,088 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,837 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,332 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,462 votes
8
— Great
81%
The World's Greatest First Love: Proposal
38 votes
8
— Great
80%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
2,032 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,695 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,372 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,329 votes
8
— Great
80%
John Mulaney: New in Town
574 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch