trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sopherian van Ettinger
VIP
OG
12
442
followers
Netherland Zaandam
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
363
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
88%
The Dark Knight
74,753 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,390 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,868 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,033 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,624 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,949 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,496 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,721 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,498 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,703 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,136 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,780 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,098 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,087 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,918 votes
8
— Great
82%
Up
38,886 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,982 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,625 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,568 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,168 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,927 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,869 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,342 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,244 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,214 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,720 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,574 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,655 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,205 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,683 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,293 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,733 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,269 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,608 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,999 votes
8
— Great
74%
It
29,118 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,690 votes
8
— Great
84%
Alien
27,290 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,091 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,254 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,278 votes
8
— Great
83%
Memento
25,872 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,153 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,552 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,798 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,035 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,555 votes
8
— Great
79%
Her
23,169 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,831 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,537 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,372 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,190 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,249 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,049 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,222 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,596 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,469 votes
8
— Great
77%
Sully
20,411 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,957 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,479 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup