trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ryan Fortescue
1
follower
Durham, England
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,998
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
48
49
50
91%
The Shawshank Redemption
42,453 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,359 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,643 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,574 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,546 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,903 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,392 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,690 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,869 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,343 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,359 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,892 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,403 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,068 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,578 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,015 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,226 votes
8
— Great
86%
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall
447 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,050 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,670 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,457 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,244 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,274 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,062 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,231 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,547 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,881 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,550 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,280 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,748 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,171 votes
9
— Superb
84%
Seven Samurai
4,395 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Doctor Who: The Day of the Doctor
1,160 votes
6
— Fair
84%
Léon: The Professional
24,709 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,982 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,331 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,761 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,500 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,788 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,620 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,697 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,692 votes
7
— Good
84%
Coco
31,543 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,498 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,274 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,201 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Senna
2,758 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,171 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,186 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,274 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,794 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,267 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,408 votes
9
— Superb
83%
Rent: Filmed Live on Broadway
153 votes
6
— Fair
83%
Scarface
16,198 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,611 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,114 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,124 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,478 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,146 votes
8
— Great
1
2
3
48
49
50
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup