trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sttz
VIP
9
11
followers
Switzerland
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
913
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,644 votes
5
— Meh
85%
Interstellar
72,471 votes
5
— Meh
77%
Arrival
56,625 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,497 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,723 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,211 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,798 votes
6
— Fair
75%
Frozen
48,200 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,296 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,788 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,814 votes
6
— Fair
79%
Dune
36,493 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,169 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,344 votes
5
— Meh
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,138 votes
6
— Fair
85%
Parasite
33,988 votes
6
— Fair
77%
Blade Runner 2049
32,015 votes
7
— Good
84%
Coco
31,619 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,781 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,830 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,450 votes
6
— Fair
78%
Tangled
26,154 votes
6
— Fair
80%
The Grand Budapest Hotel
24,561 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,937 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,418 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
5
— Meh
79%
Her
23,169 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,158 votes
6
— Fair
79%
Everything Everywhere All at Once
22,833 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,201 votes
6
— Fair
76%
Alita: Battle Angel
21,772 votes
6
— Fair
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,485 votes
6
— Fair
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,625 votes
7
— Good
69%
Barbie
19,257 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,084 votes
6
— Fair
80%
Soul
17,696 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
17,223 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,519 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,960 votes
6
— Fair
84%
Howl's Moving Castle
14,651 votes
5
— Meh
80%
Fargo
14,636 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,364 votes
8
— Great
73%
Moonlight
14,287 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,724 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,255 votes
9
— Superb
67%
Nope
12,350 votes
6
— Fair
85%
Princess Mononoke
12,332 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
12,063 votes
8
— Great
76%
Onward
11,826 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,700 votes
7
— Good
77%
Luca
11,406 votes
9
— Superb
72%
Uncut Gems
10,623 votes
8
— Great
72%
Rango
10,557 votes
6
— Fair
72%
Logan Lucky
10,036 votes
6
— Fair
72%
Turning Red
10,022 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,460 votes
6
— Fair
75%
Poor Things
8,791 votes
8
— Great
76%
True Grit
8,789 votes
7
— Good
81%
Akira
8,542 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
7,916 votes
8
— Great
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup