trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
H.Aziz KAYIHAN
VIP
12
28
followers
Turkey
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
356
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
Kurtulus
8 votes
8
— Great
87%
Notre Dame de Paris
63 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,154 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,133 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,462 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,506 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,202 votes
8
— Great
82%
Fool's Day
12 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,395 votes
8
— Great
82%
Tosun Pasha
146 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,947 votes
8
— Great
81%
My Dear Brother
90 votes
8
— Great
81%
Once Upon a Time in America
5,220 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,042 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,342 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,554 votes
8
— Great
81%
For a Few Dollars More
4,740 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,033 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,729 votes
8
— Great
80%
Neşeli Günler
100 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,210 votes
8
— Great
80%
Lawrence of Arabia
4,160 votes
8
— Great
80%
Time of the Gypsies
385 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,836 votes
8
— Great
80%
Citizenfour
3,779 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,753 votes
8
— Great
80%
Abdulhamid Falling
3 votes
8
— Great
80%
Kayıp Aşıklar
1 vote
8
— Great
80%
No Man's Land
1 vote
8
— Great
79%
Vincent
760 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,690 votes
8
— Great
79%
Stargate SG-1: Children of the Gods
450 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,643 votes
8
— Great
79%
Wild Tales
5,100 votes
8
— Great
79%
Zübük
72 votes
8
— Great
79%
The Ten Commandments
2,153 votes
8
— Great
79%
Her
23,081 votes
8
— Great
79%
Awakenings
2,861 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,675 votes
8
— Great
79%
La luna
1,322 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,977 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,878 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,038 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,278 votes
8
— Great
78%
Shoplifters
2,812 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,606 votes
8
— Great
78%
Moon
12,864 votes
8
— Great
78%
My Life as a Zucchini
1,658 votes
8
— Great
78%
1001 Inventions and the Library of Secrets
15 votes
8
— Great
78%
The Deer Hunter
4,536 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,906 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,830 votes
8
— Great
78%
Black Hawk Down
10,544 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,446 votes
8
— Great
78%
Predator
13,835 votes
8
— Great
78%
Jaws
13,958 votes
8
— Great
78%
The King of the Street Cleaners
130 votes
8
— Great
78%
Marriage Story
9,169 votes
8
— Great
78%
The Herd
35 votes
8
— Great
78%
Skhizein
115 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup