trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
H.Aziz KAYIHAN
VIP
12
28
followers
Turkey
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
235
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
86%
Inception
71,550 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,583 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,482 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,335 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,470 votes
9
— Superb
82%
Up
38,786 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,877 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,048 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,155 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,646 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,698 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,677 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,603 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,344 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,767 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,172 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
28,938 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,750 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,539 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,475 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,189 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,279 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,263 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,254 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,112 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,716 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,500 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,864 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,559 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,352 votes
9
— Superb
73%
The Shape of Water
22,326 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,459 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,371 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,363 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,255 votes
9
— Superb
73%
I, Robot
20,440 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,027 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,820 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,666 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,379 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,551 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,150 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,900 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,536 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,429 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,065 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,687 votes
9
— Superb
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,582 votes
9
— Superb
72%
The Mask
15,432 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,787 votes
9
— Superb
75%
Bridge of Spies
14,707 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,473 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,460 votes
9
— Superb
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,269 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,069 votes
9
— Superb
70%
Bruce Almighty
14,050 votes
9
— Superb
76%
(500) Days of Summer
13,788 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,355 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,122 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup