trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wannes Schepens
2
followers
Toulouse, France
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
109
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,789 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,831 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,038 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,510 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,789 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,363 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,515 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,495 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,684 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,430 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,075 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Philippe Geubels: Droog
19 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,743 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,666 votes
8
— Great
81%
Sound City
687 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,882 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,740 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,652 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,853 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,366 votes
5
— Meh
79%
Futurama: Bender's Big Score
2,115 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,968 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,262 votes
7
— Good
78%
Me Before You
16,029 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,287 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,942 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,814 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,647 votes
7
— Good
77%
Kung Fury
3,571 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,927 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,752 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,100 votes
6
— Fair
76%
Zodiac
16,207 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,136 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,104 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,340 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,731 votes
9
— Superb
75%
Futurama: Bender's Game
1,708 votes
9
— Superb
75%
Cobain: Montage of Heck
1,505 votes
9
— Superb
75%
Hell or High Water
14,384 votes
8
— Great
75%
Eastern Promises
4,501 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,538 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,068 votes
7
— Good
74%
Disconnect
2,448 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,197 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,522 votes
7
— Good
74%
Revenge of the Electric Car
111 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Banshees of Inisherin
7,001 votes
7
— Good
74%
School of Rock
10,189 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,392 votes
7
— Good
73%
Juno
11,200 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,235 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,705 votes
8
— Great
73%
Wayne's World
4,579 votes
8
— Great
73%
St. Vincent
3,668 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,788 votes
9
— Superb
73%
The Danish Girl
6,419 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,258 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,105 votes
6
— Fair
72%
Sunshine
7,346 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup