trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Matt
VIP
4
1
follower
Paris, Île-de-France
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
84
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,267 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,778 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,248 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,139 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,222 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,595 votes
7
— Good
84%
Alien
27,138 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,302 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,327 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,830 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,602 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
30,955 votes
9
— Superb
81%
Castle in the Sky
6,019 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
20,863 votes
6
— Fair
80%
The Invisible Guest
6,102 votes
6
— Fair
80%
The Terminator
22,733 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,900 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,623 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,630 votes
8
— Great
79%
Dune
36,068 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,345 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
14,809 votes
9
— Superb
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,269 votes
8
— Great
78%
Predator
13,821 votes
8
— Great
78%
Jaws
13,941 votes
8
— Great
78%
Blazing Saddles
4,420 votes
6
— Fair
77%
Get Out
40,914 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,415 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,840 votes
8
— Great
77%
Beetlejuice
12,195 votes
6
— Fair
77%
Total Recall
11,767 votes
7
— Good
77%
Drive
19,522 votes
9
— Superb
76%
Sing 2
5,431 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,210 votes
8
— Great
76%
The Illusionist
9,630 votes
6
— Fair
76%
Zodiac
16,111 votes
8
— Great
75%
Clue
3,926 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,667 votes
8
— Great
75%
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
3,322 votes
7
— Good
75%
Spaceballs
7,323 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
9,936 votes
6
— Fair
75%
Riders of Justice
2,668 votes
9
— Superb
74%
Split
32,452 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,007 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,305 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,539 votes
7
— Good
73%
Rush Hour
10,359 votes
8
— Great
73%
Prey
12,614 votes
9
— Superb
73%
Free Guy
23,247 votes
9
— Superb
73%
The Sea Beast
3,376 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
13,678 votes
8
— Great
73%
The Beekeeper
11,623 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,363 votes
7
— Good
72%
Tremors
5,352 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,045 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,339 votes
7
— Good
72%
Wonka
8,316 votes
9
— Superb
71%
The Black Phone
8,741 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,358 votes
7
— Good
71%
Fear Street: 1978
4,093 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup