trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
IneX
1
Follower
0
Following
Switzerland
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
116
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
70%
Venom
34,033 votes
7
— Good
74%
Split
32,766 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,734 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,562 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,073 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,665 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,522 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,175 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,997 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,508 votes
7
— Good
80%
Aladdin
23,149 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,852 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,669 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,929 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,438 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,221 votes
7
— Good
65%
Spider-Man 3
20,944 votes
7
— Good
84%
American History X
20,379 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,200 votes
7
— Good
80%
American Beauty
19,054 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,662 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,349 votes
7
— Good
75%
Jumanji
17,271 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,258 votes
7
— Good
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,225 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
17,167 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,929 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,760 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,605 votes
7
— Good
76%
Argo
15,264 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,981 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,212 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
14,056 votes
7
— Good
85%
Princess Mononoke
12,476 votes
7
— Good
75%
Scream
11,628 votes
7
— Good
65%
Terminator Salvation
11,412 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,394 votes
7
— Good
66%
The King's Man
10,756 votes
7
— Good
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,734 votes
7
— Good
76%
Lost in Translation
10,568 votes
7
— Good
79%
Rain Man
10,364 votes
7
— Good
65%
Taken 3
10,123 votes
7
— Good
74%
Pretty Woman
10,071 votes
7
— Good
73%
The Adjustment Bureau
9,880 votes
7
— Good
74%
Collateral
9,779 votes
7
— Good
61%
Moonfall
9,546 votes
7
— Good
74%
Zero Dark Thirty
9,519 votes
7
— Good
74%
From Dusk Till Dawn
9,437 votes
7
— Good
65%
Van Helsing
8,928 votes
7
— Good
77%
The Rock
8,784 votes
7
— Good
68%
Steve Jobs
8,737 votes
7
— Good
72%
Hook
7,908 votes
7
— Good
72%
Con Air
7,844 votes
7
— Good
71%
There's Something About Mary
7,551 votes
7
— Good
70%
Crank
7,507 votes
7
— Good
76%
The Raid
7,398 votes
7
— Good
72%
Hunter Killer
7,022 votes
7
— Good
68%
Silent Hill
6,916 votes
7
— Good
72%
Up in the Air
6,780 votes
7
— Good
77%
The Crow
6,394 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup