trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Florian
6
followers
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,773 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,557 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,945 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,508 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,164 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,703 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,656 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,608 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,598 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,277 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,338 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,256 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,902 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,211 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,546 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,687 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,348 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,408 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,826 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
15,924 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,573 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,740 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Castle in the Sky
6,054 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,744 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kiki's Delivery Service
6,515 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Presto
1,679 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Million Dollar Baby
11,056 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The King's Speech
12,827 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,489 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,425 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,644 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ponyo
6,708 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,774 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,307 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Futurama: Bender's Big Score
2,115 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,959 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Blood Diamond
11,448 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Broken Circle Breakdown
1,176 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,480 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,273 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Miss Sunshine
10,168 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,611 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Porco Rosso
3,940 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Good Bye, Lenin!
2,933 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Minority Report
17,537 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,713 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Battlestar Galactica: Razor
1,344 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Polisse
556 votes
10
— Totally Ninja!
76%
From Up on Poppy Hill
2,315 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,836 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,808 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Boat That Rocked
2,778 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lost in Translation
10,470 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Futurama: Bender's Game
1,708 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,703 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Begin Again
6,294 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Futurama: Into the Wild Green Yonder
1,515 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gone Baby Gone
6,485 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Midnight in Paris
8,580 votes
10
— Totally Ninja!
75%
OSS 117: Cairo, Nest of Spies
1,274 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup