trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Florian
6
followers
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
76
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
89%
Game of Thrones
131,082 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,765 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Sherlock
47,126 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Dexter
39,002 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Lost
32,709 votes
10
— Totally Ninja!
85%
House
29,927 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Black Mirror
28,764 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Supernatural
24,903 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Fringe
23,385 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
The Simpsons
22,672 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Prison Break
22,750 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Futurama
19,563 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,067 votes
1
— Weak Sauce :(
87%
Doctor Who
18,666 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Firefly
17,587 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Sons of Anarchy
17,060 votes
10
— Totally Ninja!
78%
True Blood
15,612 votes
10
— Totally Ninja!
77%
New Girl
15,454 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Battlestar Galactica
14,116 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Grey's Anatomy
14,746 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Scrubs
13,369 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The IT Crowd
13,083 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Chuck
12,382 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Mad Men
11,299 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Californication
11,255 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
24
11,227 votes
10
— Totally Ninja!
83%
White Collar
10,042 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Criminal Minds
9,217 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Falling Skies
9,094 votes
5
— Meh
77%
Smallville
8,168 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Glee
8,292 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Banshee
7,495 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Revolution
7,632 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
The Following
6,823 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Eureka
6,238 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Entourage
6,062 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Merlin
6,107 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Killing
5,856 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Warehouse 13
5,665 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Veronica Mars
5,159 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dollhouse
4,136 votes
10
— Totally Ninja!
70%
V
4,281 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Torchwood
3,943 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Haven
3,620 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Helix
3,826 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
FlashForward
3,543 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Alphas
3,412 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Alcatraz
3,491 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
The Tudors
2,978 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Touch
3,117 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
The Flight Attendant
3,043 votes
5
— Meh
76%
House of Lies
2,476 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Caprica
2,490 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Carnivàle
2,250 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Spaced
1,736 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Bored to Death
1,681 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Reaper
1,409 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
The Finder
1,211 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Ugly Betty
1,226 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Dead Set
1,133 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup