trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
tgmcpa
VIP
7
0
followers
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,171 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,858 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,562 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,206 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,714 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,648 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,865 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,423 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,154 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,326 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,687 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,192 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,634 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,012 votes
6
— Fair
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,527 votes
6
— Fair
80%
Star Trek
23,158 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,299 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,930 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,339 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,240 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,398 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,609 votes
9
— Superb
73%
21 Jump Street
19,983 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,890 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,042 votes
7
— Good
81%
Gran Torino
15,870 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,359 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
15,697 votes
10
— Totally Ninja!
62%
2012
16,864 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,188 votes
6
— Fair
88%
12 Angry Men
12,528 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,115 votes
6
— Fair
66%
2 Fast 2 Furious
14,053 votes
8
— Great
80%
Into the Wild
12,612 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
11,967 votes
9
— Superb
68%
Dirty Grandpa
12,212 votes
3
— Bad
79%
The Game
11,065 votes
8
— Great
71%
50 First Dates
11,439 votes
6
— Fair
81%
Warrior
8,672 votes
7
— Good
59%
A Good Day to Die Hard
9,725 votes
7
— Good
70%
21
7,716 votes
7
— Good
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
7,782 votes
6
— Fair
73%
12 Strong
7,217 votes
6
— Fair
79%
A Few Good Men
6,618 votes
9
— Superb
77%
The Abyss
6,194 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,001 votes
10
— Totally Ninja!
76%
3:10 to Yuma
6,169 votes
7
— Good
71%
A Christmas Carol
5,720 votes
7
— Good
79%
Star Trek: First Contact
5,261 votes
8
— Great
78%
A Fistful of Dollars
5,191 votes
8
— Great
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,984 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Christmas Story
4,863 votes
9
— Superb
69%
Bastille Day
4,864 votes
6
— Fair
69%
Star Trek: The Motion Picture
4,438 votes
7
— Good
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
3,983 votes
8
— Great
72%
Star Trek: Generations
4,093 votes
7
— Good
69%
Star Trek: Nemesis
3,943 votes
7
— Good
71%
Star Trek III: The Search for Spock
3,649 votes
7
— Good
74%
Star Trek VI: The Undiscovered Country
3,526 votes
7
— Good
67%
Paycheck
3,697 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup